راهنمای نویسندگان

 هزینه پردازش مقالات 

 به اطلاع نویسندگان محترم می رساند که مطابق نامه 473/د تاریخ 1400/04/15 معاونت محترم پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز و بر اساس مصوبه کمیسیون سیاست گذاری، پایش و ارتقاء نشریات علمی دانشگاه تبریز، برای مقالات ارسالی از تاریخ 1400/05/01 بعد از پذیرش مقاله و قبل از انتشار آنلاین آن، هزینه پردازش مقاله از نویسندگان محترم اخذ خواهد شد. این هزینه برای مقالات کامل مبلغ 3500000 ریال و برای مقالات کوتاه مبلغ 2500000 ریال می باشد و لازم است قبل از انتشار آنلاین مقاله از طریق فرم پرداخت اینترنتی وجوه دانشگاه تبریز به نشانی زیر واریز گردد:

https://portal.tabrizu.ac.ir/payment

در این فرم برای فیلد "واحد دانشکده" گزینه "کتابخانه مرکزی" و برای فیلد "نوع درآمد" گزینه "مهندسی مکانیک دانشگاه تبریز" انتخاب و فیش واریزی به ایمیل مجله ارسال گردد. 

 

بارگذاری قالب پیش‌نویس مجله به‌صورت فایل Word

با توجه به سیاست کاری مجله، مبنی بر کمک در تسریع ارسال مقاله از سوی نویسندگان محترم و نیز ارسال هرچه سریع‌تر مقاله به داوران گرامی، قالب پیش‌نویس مجله به‌صورت فایل Word در اختیار نویسندگان محترم قرار می‌گیرد تا با بهره‌گیری از این قالب و تهیه‌ی مقاله مطابق انواع قلم و اندازه‌ی آنها و حاشیه‌بندی‌های ارائه‌شده در آن، روند ارسال مقاله هرچه سریع‌تر طی شود. در این قالب، نحوه‌ی تهیه‌ی مقاله با استفاده از امکانات سبک (Style) نرم‏ افزار Word ارائه شده است. نویسندگان محترم می‌توانند با کپی کردن متن مقاله و چسباندن (Paste) آن در محل مناسب و انتخاب سبک مربوط، به تدوین مقاله خود بپردازند.

لازم به ذکر است فایل word مقالات ارسالی باید با نسخه های بالاتر از 2010 نوشته و ذخیره شود. 

 از نویسندگان محترم استدعا می‌شود تا مقاله‌ی خود را در چهارچوب همین قالب تهیه و ارسال نمایند؛ چرا که مجله از پذیرش مقالاتی که خارج از این قالب باشند، معذور خواهد بود.

تأکید می‌شود برای تهیۀ مقاله از همین فایل و ابزار «سبک‌ها» (Styles) استفاده نمایید تا در صورت نیاز، کارشناسان مجله ویرایش‌های نگارشی لازم را اعمال نموده و از ارجاع مجدد مقاله به نویسنده خودداری نمایند.

 


از نویسندگان محترم تقاضا می‌شود که در مقالات ارسالی، اساتید راهنما نویسنده مسئول بوده و ثبت مقاله در سامانه توسط ایشان انجام پذیرد، در غیر این صورت مجله مسئولیتی در قبال عدم شروع مراحل داوری مقاله نخواهد داشت.

 


ساعات پاسخگویی به سوالات نویسندگان محترم:

مجله مهندسی مکانیک روزهای یک‌شنبه و دوشنبه از ساعت 10 الی 12 پاسخگوی تلفن نویسندگان محترم می‌باشد.


 1- لطفاً اسامی نویسندگان از متن اصلی مقاله حذف نشود و حتما هر دو فرمت Word و Pdf مقاله ارسال شود. لازم به توضیح است که می بایست فایل Word به عنوان" فایل اصل مقاله " و فایل pdf به عنوان" فایل های تکمیلی/اضافی " در سایت بارگذاری شوند. 

 2-  جهت تسریع در فرایند داوری از نویسندگان درخواست می­ شود در هنگام ارسال مقاله، 5 نفر داور (از دانشگاه های دولتی به غیر از دانشگاه نویسندگان) که زمینه و تخصص کاری ایشان مرتبط با موضوع مقاله است، معرفی نمایند.


 لطفا فرم های ذیل را تکمیل نمایید.

فرم افشای تعارض منافع

فرم تعهد رعایت اخلاق نشر

فرم واگذاری حقوق مادی


دریافت قالب پیش‌نویس مجله علمی -پژوهشی مهندسی مکانیک دانشگاه تبریز کلیک کنید  «جدید»

 

دریافت نرم‌افزار MathType 6.9 برای نوشتن و اصلاح معادلات ریاضی کلیک کنید

چنانچه به هنگام دریافت نرم‌افزار MathType 6.9، پیامی مبنی بر وارد کردن کد کاربری و رمز عبور ظاهر شد،

لطفا همانند تصویر از بخش پایین صفحهNo thanks, continue to download " را انتخاب و برنامه را دریافت نمایید.